Hakkımda

Power Apps + Dynamics 365 Developer Associate & Dynamics 365 Sales Functional Consultant Associate

Merhaba,

1997 yılında tanıştığım GW-Basic ile yazdığım ilk Hello World satırından sonra yazılım dünyasına adım attım ve bir daha başka bir iş ile uğraşmadım. Bir süre MS-DOS tabanlı basit uygulamalar yazdım, 1998 yılında Eskişehir ‘de bir emlakçıya özel olarak geliştirdiğim MS-DOS tabanlı bir emlak takip sistemi ile yazılımdan ilk paramı kazandım.

1999 yılı geldiğinde o günün teknolojileri doğrultusunda bir şekilde web development ‘a adım attım. O dönem, sevgili Hakkı ÖCAL üstadın hazırladığı ve BYTE (belki de PCNET / PCWorld olabilir çok emin değilim 🤔) dergisinin ücretsiz olarak verdiği minik rehberler ile HTML, JavaScript ve ASP (Active Server Pages) öğrenip, uzun yıllar web development ile uğraştım, profesyonel olarak projeler geliştirip para kazandım.

2005 yılında Eskişehir ‘de hizmet veren Acıktık Biz ‘i kurdum, basit mantıkla YemekSepeti ile aynı işi yapıyorduk. Sadece daha az bir ekip ve daha az bir bütçe ile. Talihsiz bir döneme denk gelen bu proje, maalesef benim askerliğim ve “işletmeci” olarak ekipte bulunan ortağım nedeniyle çok uzun soluklu olmadı ☹️ . Askerlik dönüşü zaten maddi olarak iflas etmiş olan projeyi kapatma kararı aldık, sonrası zaten çok daha kötü 😩

2008 yılında İstanbul ‘a taşınmam ile birlikte, “kurumsal hayat”a ilk adımlarımı attım ve ilk çalıştığım şirket olan TurCom Teknoloji ‘de sevgili abim Mehmet Şirin ÇELİK aracılığıyla Microsoft Dynamics CRM dünyasına giriş yaptım.

Daha sonra sırasıyla aşağıdaki şirketlerde görev yaptım.

  • TurkNet (bildiğimiz Turk nokta net) ‘te web developer
  • TradeSoft Business Services ‘da Microsoft Dynamics CRM danışmanı
  • CRM AKADEMİ ‘de 2013 yılında Microsoft Dynamics CRM Kıdemli Yazılım Uzmanı olarak çalışmaya başladım. 2020 yılında Yazılım Geliştirme Birim Müdürü olarak terfi aldım ve yaklaşık 1.5 sene bu görevi devam ettirdim.
  • Codec ‘te Microsoft Dynamics 365 / Power Platform Solution Architect (Çözüm Mimarı)
  • Scalefocus ‘ta Microsoft Dynamics 365 / Power Platform Technical Architect

Ayrıca dostum İlker YİĞİT ile birlikte, Alpio çatısı altında başta İsviçre olmak üzere Avrupa ‘da bir çok ülkede finans ve sigortacılık sektörü için güzel ve katma değerli projeler üretiyoruz 💪 .

Geriye dönüp baktığımızda 2008 yılından beri sürekli olarak Microsoft Dynamics CRM / 365 ekosistemi içinde yer alıyorum ve ilk sürüm 1.2 dışında tüm sürümler ile bir çok proje geliştirdim. Sanırım Türkiye ‘de en uzun süreli olarak danışman ve yazılım uzmanı olarak görev yapan ben olabilirim 🤣, genelde 1-2 sene sonrasında proje yönetimi vb. gibi farklı departmanlara geçiş oluyor.

Profesyonel olarak danışmanlık yaptığım ve proje geliştirdiğim uzmanlık alanlarım;

  • Microsoft Dynamics 365 Customer Engagement (CRM)
  • Microsoft Power Platform
  • Microsoft Azure
  • Microsoft .NET Framework (C#, ASP.NET / MVC)
  • Servis odaklı mimari (SOA – Service Oriented Architecture)

Otomotiv, enerji, FMCG (Hızlı tüketim ürünleri), finans ve sigorta, ulaşım sektörlerinde gerek Türkiye ‘de gerekse yurt dışında bir çok başarılı projeye imza attım (elbette benimle birlikte çalışan arkadaşlarım sayesinde 💪).

2019 yılında Medium/@dynamics365 altında Microsoft Dynamics 365 ekosistemi ile bilgi ve tecrübelerimi aktarmak için yazılar yazmaya başladım. 2020 yılından itibaren tüm yazıları emregulcan.com altından yayınlamaya devam edeceğim.

Her türlü soru ve iş birliği için bana Linkedin üzerinden ulaşabilirsiniz, https://www.linkedin.com/in/emregulcan/

Saygılar

Emre GÜLCAN

Power Platform & Microsoft Dynamics 365 CE (CRM) Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı | Solution Architect


[Düzenleme Notları]

2022-08-29, Görev değişikliği düzenlemesi